Wyszukiwarka

LISTA SPOTKAŃ

 • Wójt wobec prawa [zakończone]

  miejsce: Trojanów (pow. garwoliński)

  WÓJT WOBEC PRAWA, to temat kolejnego spotkania Akademii Wójta, na które zaprasza Fundacji Wspomagania Wsi i Mazowieckie Stowarzyszenie Gmin na Rzecz Budowy Społeczeństwa Informacyjnego. Spotykamy się 15-17 marca lub 29-31 marca. 2017.

  Rejestracja: 

  http://crm.fundacjawspomaganiawsi.pl/zapisy/akademia/wp.

 • Zarządzanie oświatą II [zakończone]

  miejsce: Sandomierz

  Tematem spotkanie było Zarządzanie Oświatą. Problemy z organizacją procesu edukacyjnego w małej gminie omawialiśmy już parę lat temu. Tym razem chcemy porozmawiać o zmianach organizacyjnych oświaty związanych z reorganizacją procesu edukacyjnego w szkole podstawowej.

   

 • Nowa odsłona PZP [zakończone]

  miejsce: Spała, Hotel Mościcki

  Tematem przewodnim spotkania będą najnowsze zmiany w prawie, w szczególności dotyczące prawa zamówień publicznych, partnerstw publiczno-prywatnych i nowej polityki rodzinnej.

   

 • Zarządzanie bezpieczeństwem [zakończone]

  miejsce: Spała, Hotel Mościcki

  W programie

  • WARSZTATY KULINARNE
  • AUDYT WEWNĘTRZNY – czy mój urząd spełnia wszystkie kryteria antykorupcyjne
  • POLITYKA BEZPIECZEŃSTWA – dane osobowe, dokumenty, dane geodezyjne, jak zapewnić bezpieczeństwo moim dokumentom i informacjom
  • POLITYKA BEZPIECZEŃSTWA – WARSZTAT – czy mój komputer, telefon, tablet jest bezpieczny

  Spotykaliśmy się jak zwykle w Hotelu Mościcki, Spała (gm. Inowłódz) ul. Nadpiliczna 2.

 • Nowa Kadencja, Nowe Wyzwania [zakończone]

  miejsce: Spała, Hotel Mościcki

  Fundacja Wspomagania Wsi zaprasza wójtów, burmistrzów gmin wiejskich i miejsko-wiejskich na kolejne spotkania z cyklu AKADEMIA WÓJTA.

  Przewodnim tematem wiosennej sesji Akademii będą wyzwania rozpoczynającej się kadencji.

 • Pytania Przedwyborcze [zakończone]

  miejsce: Spała, Hotel Mościcki
  Po raz kolejny zapraszamy Państwa na spotkanie Akademii Wójta. Sesja wiosenna kończy trzyletni okres działania Akademii, postaramy się wykorzystać go na pewne podsumowania naszej wspólnej pracy. 
  Chcemy wrócić do tematów już omawianych, ale mających ważne znaczenie dla samorządów, szczególnie wobec zbliżających się wyborów. Dlatego proponujemy dyskusję o wdrożeniu tzw. ustawy śmieciowej, wykorzystaniu informacji publicznej w walce wyborczej i współpracy z organizacjami pozarządowymi. Dyskusję jak zwykle poprowadzą eksperci Akademii: Wiesława Kwiatkowska, Marzena Łotys, Andrzej Godula, Monika Słotwińska-Łychota.
 • Jak wygrać wybory? [zakończone]

  miejsce: Hotel Uniejów w Uniejowie, ul. Bł. Bogumiła 32
  Po przerwie wakacyjnej Akademia Wójta ponownie otwiera swoje podwoje. Tym razem, zgodnie z wnioskami wynikającymi po porzednich spotkaniach, chcemy zastanowić się współnie nad problemem podejmowania trudnych politycznie decyzji.Co w kontekście przyszłorocznych wyborów samorządowych może dla wielu samorządów oznaczać być albo nie być.  
 • Jak inwestować bez środków unijnych? [zakończone]

  miejsce: Płock, Hotel Starzyński, ul. Piekarska 1

  Rozpoczynamy nowy sezon Akademii Wójta. Tematem najbliższych spotkań, zgodnie z wcześniejszymi sugestiami uczestników, będzie „JAK INWESTOWAĆ BEZ ŚRODKÓW UNIJNYCH?”. Planujemy przeprowadzić cztery spotkania - od końca lutego do kwietnia, więc każdy chętny może znaleźć dla siebie dogodny termin. Spotkania są finansowane ze środków Fundacji Wspomagania Wsi. Uczestnicy ponoszą jedynie koszty dojazdu i noclegów. Koszt dwóch noclegów wynosi około 400 zł. Zobacz opis spotkania

 • Zarządzanie Gospodarką Odpadową [zakończone]

  miejsce: Płock

  Serdecznie zapraszamy wójtów i burmistrzów do udziału w spotkaniach Akademii Wójta. Tematem jesieni jest: „ZARZĄDZANIE GOSPODARKĄ ODPADAMI W GMINIE”.

 

WITRYNA WIEJSKA

 

WSZECHNICA

 

INTERNET NA WSI

www.internetnawsi.pl

Informacje i poradniki przydatne w rozwijaniu Internetu na wsi.

 

ATLAS WSI

Internetowa encyklopedia wsi tworzona przez Internautów.