Wyszukiwarka
Aby móc zapisać się na spotkanie, musisz się zalogować.

Zarządzanie Gospodarką Odpadową [ZAKOŃCZONE]

Opis spotkania

Serdecznie zapraszamy wójtów i burmistrzów do udziału w spotkaniach Akademii Wójta. Tematem jesieni jest: „ZARZĄDZANIE GOSPODARKĄ ODPADAMI W GMINIE”. 

Samorządy wiejskie i miejsko-wiejskie - w związku z wprowadzaniem nowych rozwiązań prawnych dotyczących gospodarowania odpadami znalazły się w trudnej sytuacji organizacyjnej i finansowej. Nowy system przynosi nowe koszty funkcjonowania samorządu. Nowa ustawa przynosi również zmiany w relacjach urząd – obywatel, stwarzając dodatkowe problemy dla wójtów i burmistrzów.

Miejsce

Płock

Opis wykładów

Program spotkania

Dzień I 

Dla uczestników, którzy przyjadą wcześniej kolacja i wieczorny spacer po Starym Mieście w Płocku.

Dzień II

Krótka prezentacja uczestników; Wyniki debaty przy okrągłym stole i badania ankietowego wybranych gmin w Polsce; Aktualny stan prawny; Przykłady z gmin. Przedstawiciele wybranych samorządów prezentują swoje rozwiązania; Warsztat finansowy, czyli jak zmiany w prawie implikują koszty funkcjonowania Gminy?. Prezentujemy przykłady i skutki; Warsztat z psychologiem, czyli prowadzenie kampanii edukacyjnych wśród mieszkańców.

Dzień III

Warsztat komputerowy. Prezentacja programów komputerowych do obsługi mieszkańców, zgodnych z nową ustawą. Sposób wyboru właściwego rozwiązania informatycznego w zależności od wielkości gminy. Pulpit managera. Dyskusja i podsumowanie: co może się przydać po powrocie do domu, co było najciekawsze, co zmieniło się w sposobie myślenia, ciekawe rozwiązania technologiczne unieszkodliwiania odpadów.

 

WITRYNA WIEJSKA

 

WSZECHNICA

 

INTERNET NA WSI

www.internetnawsi.pl

Informacje i poradniki przydatne w rozwijaniu Internetu na wsi.

 

ATLAS WSI

Internetowa encyklopedia wsi tworzona przez Internautów.